Látky na Patchwork

Nabízíme kompletní sortiment - látky na patchwork a potřeb pro patchwork a quilt. Základem našeho sortimentu jsou bavlněné látky na patchwork, které nabízíme v metráži i jako barevně sladěné sady.

V našem sortimentu nechybí pomůcky na patchwork, podložky, řezáky, nitě, knihy apod. U látky na patchwork máte možnost si nejprve objednat vzorek a ověřit si barvu, vzor i kvalitu.

V našem eshopu naleznete šicí stroje a příslušenství pro patchwork. Patchwork je zvláštní technika sešívání látek. Jedná se o sešívání malých, různě barevných kousků látek takovým způsobem, že spolu vytvářejí větší geometrické celky/vzory. Nabízíme kompletní příslušenství na patchwork od šicích strojů, přes nitě až po látky na patchwork.

Patchwork

 

Wikipedia definuje Patchwork takto: Patchwork (anglicky patch – záplata, vyrobeno ze záplat) je zvláštní technika sešívání látky na patchwork. Jedná se o sešívání malých, různě barevných kousků látek tak, že spolu vytvářejí větší geometrické vzory. Výsledný patchwork je pak spojen s dalšími vrstvami látky a je ještě ozdobně prošíván drobnými stehy. Prošitý patchwork se nazývá quilt. Původně se jednalo výhradně o ruční práci, dnes již existují speciální šicí stroje, na kterých lze patchwork vytvářet.